x

Блог
11 11 Червня 11.06.2018
Вся правда про системного адміністратора або обов’язки, котрі він не завжди виконує
системний адміністратор, інформаційна безпека

       Системний адміністратор – це ІТ-фахівець, котрий забезпечує безперервну роботу комп’ютерної мережі, програмного забезпечення та інформаційної безпеки підприємства. Якщо Ви хочете розуміти наскільки системний адміністратор корисний для Вашої компанії, то Вам слід ознайомитися з переліком його обов’язків. Тільки після цього Ви зможете оцінити його роботу та зрозуміти хто працює з Вами – фахівець чи профан.

       Що повинен робити середньостатистичний сисадмін або як забезпечити інформаційну безпеку фірмі?

  1. … Проводити регулярну підготовку і збереження резервних копій (бекапів) баз даних, періодично перевіряти коректність їх створення й збереження у сховищі даних. Втрата інформації може бути пов’язана з несправностями жорсткого диска або атаками комп’ютерних вірусів. Також співробітники компанії можуть випадково видалити важливий документ. Тому краще створювати резервні копії якомога частіше, не забувши врахувати потреби конкретної компанії.
  2. Регулярно та своєчасно оновлювати антивірус. З наявністю високошвидкісного інтернету, ця процедура не становить особливих труднощів і хороший сисадмін може проводити щоденне оновлення захисного програмного забезпечення. Оновлений антивірусний захист забезпечує інформаційну безпеку підприємства й зберігає персональні дані (паролі, секретне листування або внутрішні документи компанії).
  3. … Проводити профілактичну чистку комп’ютерів від пилу і бруду не рідше одного разу в шість місяців. Ця чистка допоможе позбутися непотрібних проблем із ремонтом надалі й гарантувати стабільну роботу пристрою.
  4. інформаційна безпека в мережі Wi-FiПри наявності забезпечити безпеку мережі Wi-Fi. За статистикою це одне з найслабших місць у безпеці компанії. Ваш системний адміністратор повинен вміти налаштовувати маршрутизатор так, щоб забезпечити роботу без зайвих ризиків. Для захисту персональних даних компанії системний адміністратор може обмежити або дозволити користувачам доступ до інформації.
  5. … Проводити налаштування й модернізацію програмного забезпечення не рідше одного разу на рік. Стежити за важливими змінами та вимогами до ПО (наприклад: знати про нові вимоги GDPR по збору та захисту персональних даних від 25.05.2018р. чи вміти знайти потрібне сховище даних).
  6. Забезпечити працездатність системи безперебійного живлення, яка убезпечить від проблем в мережі електропостачання (наприклад, перепадів напруги).
  7. … При необхідності навчити співробітників працювати з новим програмним забезпеченням, необхідними програмами (наприклад: сховищем даних чи програмою 1С) та правилами користування комп’ютерами.

          Цей список основних обов’язків системного адміністратора. Якщо ж Ваш сисадмін безпорадний й не може впоратися зі своїми завданнями, то Вам завжди допоможе консалтингова компанія, яка запропонує свої послуги в сфері інформаційних технологій й забезпечить інформаційну безпеку підприємства.

 

Читайте також іншу статтю: “Хмарні технології – потреба для бізнесу“.

Повернутися до блогу
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок