x

Блог
15 15 Листопада 15.11.2018
Про види програм 1С:Підприємство
програма 1с, програма 1с підприємство, 1с бухгалтерія

Перша програма 1С була створена для бухгалтерів. 1С:Бухгалтерія призначена автоматизувати податковий та бухгалтерський облік компанії. Через це, почувши про програму 1С, багато підприємців вважають її потрібною тільки для бухгалтерського обліку та бухгалтерів. А це зовсім не так.

Чим сьогодні є програми 1С:Підприємство? Це сучасні рішення для різних галузей та видів діяльності підприємств, котрі намагаються бути максимально корисними, відповідаючи всім потребам і запитам бізнесу. Програма 1С – комплексна система моніторингу й аналізу, яка повідомляє власника про основні канали отримання прибутку, показує рівень ефективності виробництва, відповідає чи правильно реалізовані в програмі процеси маркетингу та багато іншого.

Які бувають види програм 1С і кому вони підходять?

Перед тим, як почати знайомство з різновидами програм 1С, потрібно розібратися з чого складається сама програма. До її складу входять: платформа та конфігурації (прикладні рішення). Платформа 1С – це основа системи з якою працюють розробники, пишучи конфігурації. У неї входять всі алгоритми, функції та системні зв’язки програми. Кінцеві споживачі не бачать цих алгоритмів, а працюють в одній з конфігурацій, яка розроблена на цій платформі. Тому підходити до питання класифікації програм 1С будемо зі сторони поділу конфігурацій. Їх можна поділити на 3 групи:

  1. Типові конфігурації. Це, розроблені фірмою 1С, універсальні конфігурації для вирішення типових завдань: управління торгівлею, виробництвом, розрахунок зарплати та інших. Додатково їх поділяють на такі види:
  • базова версія – призначена для невеликих торгових організацій, дозволяє вести облік без можливості розширити функціонал і розрахована на одного користувача (наприклад: 1С:Управління торгівлею 8. Базова версія);
  • професійна – версія з багатокористувацьким режимом, що має більше технологічних і функціональних можливостей, в т.ч. і доопрацювання додаткового функціонала (наприклад: 1С:Роздріб 8 ПРОФ);
  • корпоративна – розширена версія для великих підприємств зі складною структурою (наприклад, 1С:Зарплата та управління персоналом 8. Версія КОРП – для автоматизації управління персоналом в середніх і великих організаціях).

2. Спеціалізовані та галузеві прикладні рішення, котрі максимально враховують потреби галузевих підприємств в автоматизації важливих для них бізнес-процесів. Серед них: 1С:Поліграфія, 1С:WMS Логістика. Управління складом, 1С:Управління невеликою фірмою для України, 1С:Аптека для України та інші.

3. Індивідуально розроблені конфігурації – програми, що створюються для конкретного замовника на основі типового або спеціалізованого рішення. При цьому типове рішення можна вдосконалити (доробка та супровід 1С) або створити конфігурацію з нуля (розробка та впровадження 1С на підприємстві).

Комбінації програмних продуктів 1С

Автоматизація бізнесу підприємства починається, зазвичай, з одного програмного продукту, який вирішує першочергові проблеми, пов’язані з виробництвом, торгівлею, бухобліком тощо. Проте існує також варіант створити єдину інформаційну систему компанії за допомогою зв’язків між декількома програмними продуктами 1С для обміну даними.

Для того, щоб вирішити завдання комплексної автоматизації невеликі організації можуть використовувати комбінації програмних, галузевих і типових рішень:

  • 1С:Бухгалтерія + 1С:Управління торгівлею;
  • 1С:Аптека + 1С:Управління торгівлею;
  • 1С:Магазин автозапчастин + 1С:Бухгалтерія тощо.

В цілому, вибір програмних рішень або їх комбінацій залежить від вирішення основних завдань. Консалтингове агентство “IT Consulting” допоможе вам визначитися з вибором програмного рішення для вашого бізнесу. Чекаємо на ваш дзвінок. Телефон: +38 (067) 223-21-43.

 

Читайте також статтю:Аутсорсинг 1С”.

Повернутися до блогу
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок