x

Блог
03 3 Липня 03.07.2018
Про різноманітність видів IT аудиту
іт аудит, іт інфраструктура

           IT аудит  — це одна з основних консалтингових послуг у сфері IT. IT аудит — це професійна оцінка наявної інформаційної системи та технологій підприємства. Кожна консалтингова компанія проводить IT аудит, згідно зі своєю класифікацією, в основному, розділяючи на базовий та комплексний аудити. Консалтингові компанії з великими напрацюваннями й знаннями в сфері IT можуть надати Вам більш детальний IT аудит.

          IT Consulting класифікує аудит у сфері IT за напрямками на кілька видів:

Аудит IT стратегії

           При аудиті IT стратегії оцінюється, чи відповідає вона стратегічним потребам і цілям бізнесу, перевіряється наявність й актуальність документації за основними елементами стратегічного управління IT. В результаті отримуємо:

 • об’єктивну і незалежну оцінку IT процесів підприємства;
 • рекомендації з приводу оптимізації IT процесів, щоб з’явилася можливість вирівняти тактичні плани IT зі стратегічними планами та основною бізнес-стратегією.

       Аудит IT відділу

          Аудит IT відділу або IT персоналу оцінює теперішній склад співробітників, аналізує їх субординацію та робочі обов’язки для розуміння присутніх ризиків. Причинами для перевірки IT персоналу стає:

 • реорганізація IT відділу в зв’язку зі змінами масштабів підприємства при зростанні, злитті чи поглинанні;
 • зміна засновників або топ-менеджерів компанії;
 • зміна IT стратегії компанії та її бізнес-цілей;
 • потреба в оцінці кваліфікації IT персоналу тощо.

         Аудит дозволить перевірити, чи відповідає структура IT служби потребам бізнесу. Також можна провести порівняння IT працівників підприємства з кращими міжнародними практиками.

Аудит IT інфраструктури

        Аудит відповідності налаштувань мережевого обладнання та програмного забезпечення до рекомендацій виробників і найкращим світовим практикам, а також аналіз оптимальності цих налаштувань. До нього також відносять аудит правильності проектування IT інфраструктури.

        Потрібен, коли Ви хочете перевірити чи вірно й безпомилково налаштовані Ваші сервера та комп’ютери.

        Аудит IT безпеки. Потрібен для виявлення реальних або потенційних загроз безпеки підприємства. Приблизний план робіт при аудиті IT безпеки:

 • перевірити, чи відповідає чинна система безпеки законодавству України та міжнародним стандартам;
 • провести технічний аудит чинної системи IT безпеки;
 • надати повний звіт про виконану роботу.

       Цей вид аудиту дозволяє знайти слабкі місця в системі безпеки й виправити помилки в налаштуваннях. Після чого відбувається:

— зниження ризиків втрат критичних даних;

— підвищення продуктивності в роботі IT інфраструктури;

— зниження прямих фінансових втрат та інше.

       Аудит працездатності, продуктивності та відмовостійкості інформаційних систем — це перевірка наявних заходів щодо забезпечення стабільності в роботі техніки та ПЗ, катастрофостійкості й можливості швидко відновити роботу в разі збою. Для вивчення працездатності аналізують роботу:

 • термінальних серверів,
 • персональних комп’ютерів,
 • локальних мереж,
 • окремих елементів або сервісів (поштовий сервіс, бази даних, система 1С та ін.).

       Загалом, перевіряються лог-файли сервера на помилки, резервне копіювання даних і працездатність копій, системність налаштувань тощо.

Потрібен, коли Ви бажаєте оцінити роботу та кваліфікацію свого відділу техпідтримки або сисадміна. Багато помилок — поганий показник роботи.

       Комплексний IT аудит складається з детального аналізу всіх чинних елементів IT інфраструктури, формування розгорнутого звіту, а також докладних рекомендацій щодо підвищення ефективності та подальшого розвитку IT.

      Експрес-аудит IT – це поверхневий спрощений аналіз стану IT інфраструктури, який дозволяє отримати оперативну й перевірену інформацію про особливості апаратного та програмного забезпечення, що використовуються.

       Незалежно від того, який вид IT аудиту Ви оберете, в результаті Ви отримаєте рекомендації щодо оптимізації IT аспекту Вашого бізнесу і підвищення ІТ безпеки.

Якщо у Вас виникли додаткові питання або Ви не можете обрати, який саме вид ІТ аудиту підійде Вашій організації, тоді звертайтеся до нас за консультацією: +38 (067) -223-21-43.

 

Пропонуємо Вашій увазі іншу статтю: “Коли та навіщо потрібен аудит ІТ інфраструктури?“.

Повернутися до блогу
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок