x

Блог
19 19 Травня 19.05.2018
Методи та способи управління проектами у сфері ІТ
управління проектами в консалтингу

Управління ІТ-проектом – це вміння планувати, організовувати й розподіляти обов’язки та відповідальність для досягнення поставлених цілей. Тут потрібно вміти керувати процесом розробки ПЗ, оновленням і монтажем обладнання, розширенням комп’ютерних мереж, а також управляти проектами, пов’язаними з обробкою даних.

Проектне управління в сфері ІТ можна розглядати за допомогою вивчення ефективних підходів, методик і способів надання послуг. Всі розроблені методи управління проектами відрізняються деталізованістю, формалізованістю, областями застосування та ін. Такі методи управління проектами є дуже різноманітними системними підходами до управління. Найпопулярніші з них описані нижче.

Методи управління проектами в сфері інформаційних технологій

Гнучкий підхід Agile містить в собі кілька методик:

  • Scrum допомагає організувати взаємодію Бізнесу з ІТ;
  • Kanban допомагає впорядкувати мультизадачність в роботі співробітників;
  • Екстремальне програмування або XP допомагає впоратися з мінливими вимогами до програмних продуктів і підвищує якість розробки.
  • Lean дбайливо усуває всі перешкоди та проблеми розробки.

Каскадний підхід Waterfall – метод проектного управління, який описує послідовний перехід з одного етапу на інший без пропусків і повернень на попередні стадії. Основними перевагами даного методу стали: проста структура процесу розробки, зручна звітність, зрозумілість завдань на кожному етапі та можливість отримати оцінку вартості до моменту запуску розробленого проекту. Цей підхід розроблений на базі класичного проектного менеджменту, який складається з 5 етапів: ініціації, планування, розробки, реалізації та тестування, моніторингу та завершення проекту.

Так, методи управління проектами допоможуть:

  • визначити цілі ІТ проекту;
  • структурувати проект на підцілі, підпроекти, фази або ін.;
  • визначити джерела фінансування та фінансові потреби;
  • підрахувати кошторис і бюджет проекту;
  • визначити терміни виконання проекту;
  • контролювати хід виконання ІТ-проекту та ін.

Способи надання послуг проектного управління в сфері ІТ

Способи надання послуг можна умовно розділити на:

– аутсорсинг управління проектами;

– послуги консалтингу;

– впровадження інформаційних систем або комплексних ІТ-рішень.

Аутсорсинг управління проектами

консалтинг, методи управління проектами в консалтингу

Аутсорсинг проектного управління – це послуга, завдання якої реалізуються зовнішньою спеціалізованою компанією. На вирішення таких завдань у замовника аутсорсингу або немає професійної інфраструктури, або немає засобів для її створення. Така ситуація, наприклад, сформувалася в області захисту інформації. Так, ІТ-проект, який включає послуги із захисту інформації на аутсорсингу допоможе побачити загрози в області інформаційних технологій, а потім розробити засоби захисту інформації для конкретного замовника.

Послуги консалтингу в області управління ІТ-проектами

бізнес-консультування, управління проектами в консалтингу

Почнемо з того, що ІТ-консалтинг і послуги бізнес-консалтингу нерозривно пов’язані. Послуги консалтингу в сфері інформаційних технологій, як і послуги бізнес-консалтингу пропонують розробку рішень для впровадження ефективних інформаційних систем. Послуги бізнес-консалтингу орієнтуються на потреби клієнта й допомагають йому встановити пріоритети витрат, щоб була можливість зосередити увагу на важливих речах, що будуть приносити дохід.

Структура консалтингових послуг у галузі управління ІТ-проектами містить:

– аудит наявних проектів;

– оцінку зрілості процесів;

– розробку системи оцінки й мотивації керівників проектів;

– розробку методології управління проектами.

Впровадження ІС або комплексних ІТ-рішень для управління проектами

Впровадження ІС залежить не тільки від авторитетності ІТ-рішень, виробників, вартості та масштабу, а й від готовності підприємства реалізувати ІТ-проект. Зараз власники компаній усвідомлюють вагомість правильно обраного ІТ-рішення, котре в короткостроковій перспективі терміном до півроку принесе вигоду та збільшить прибуток.

Основною проблемою для управління ІТ-проектами виступає динаміка ситуації: рівень розвитку підприємства, вже зроблені інвестиції в наявні ІТ-рішення на тлі запропонованого ринком різноманітного асортименту нових ІТ-рішень і виробників, прискорення темпів НТП та змін інформаційних технологій.

Так, яку б Ви не обрали методику та спосіб управління, вартість ІТ-проекту буде залежати від його складності й побажань замовника.

Якщо у Вас виникли будь-які питання на цю тему, тоді звертайтеся за консультацією до фахівців нашої компанії “IT Consulting” по тел.: + 38 (067) 223 21 43.

 

Можливо Вас зацікавить стаття нижче:

Інструкція: як крок за кроком перейти на ІТ аутсорсинг

Повернутися до блогу
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок