x

Блог
04 4 Жовтня 04.10.2018
Як оптимізувати програми 1С:Підприємство
програма 1С підприємство, програма 1С, 1С підприємство

Інформаційна система 1С:Підприємство домінує серед інших програм автоматизації бізнес-процесів середнього та малого бізнесу. Коли підприємство обирає облікову систему 1С:Підприємство, то в ній працюють і рядові співробітники, і керівники. Відповідно всі бізнес-процеси підприємства та її прибуток безпосередньо залежать від ефективності роботи програми 1С, зокрема й від її швидкості.

Які ж характеристики ефективної робочої системи? Фахівці ІТ-відділу виділяють масштабованість і продуктивність, а користувачів буде цікавити швидкодія та надійність.

Оптимізація 1С:Підприємство

У процесі експлуатації при наповненні даними навіть ідеально налагоджена система 1С може гальмувати. Тому рекомендується регулярно проводити моніторинг й оптимізацію системи. При “класичному підході” до оптимізації системи потрібно виконати такий ряд дій:

  1. Знайти “вузькі місця” або, іншими словами, причини виникнення збоїв і гальмування (наприклад, система починає зависати при нарахуванні зарплати або при формуванні звітності).
  2. Відповісти на запитання: “Що можна зробити для швидкодії роботи 1С?”. Це допоможе нам виділити методи прискорення 1С.

Методи прискорення програми 1С:Підприємство

  1. Налаштування ОС і СУБД під програму 1С:Підприємство або оптимізація SQL запитів, щоб вони охоплювали менше даних.
  2. Оптимізація програмного коду (пошук блокувань та їх усунення) або алгоритмів з операціями (щоб частіше отримувати дані або встановити менший проміжок часу на обробку).
  3. Якщо пункти вище не допомагають, то слід збільшити апаратні потужності та підібрати серверне обладнання.

Ці дії призводять до потрібного результату, але вимагають залучення до роботи спеціалістів. Останні два методи потребують певних фінансових витрат, оскільки один з них полягає в придбанні обладнання та ліцензій, а інший – у оплаті за роботу програмістів. Загалом, в першу чергу, слід звернути увагу на правильність програмного коду, оскільки навіть із збільшенням потужностей сервера неможливо компенсувати невірний код.

Крім усунення конкретних проблем в роботі програми 1С, оптимізація також необхідна при таких змінах у системі, як:

  • рівень навантаження;
  • оновлення конфігурації;
  • зміна версії платформи;
  • налаштування СУБД;
  • заміна серверного обладнання.

Ваша 1С продовжує працювати повільно? У вирішенні цієї проблеми Вам допоможе програміст 1С.

Фахівці нашої компанії виконали велику кількість проектів щодо оптимізації швидкості програми 1С:Підприємство та допоможуть підвищити продуктивність Вашої 1С.

Звертайтеся до нас за консультацією:

тел.: +38 (067) 223 21 43

 

 Стаття до теми: “Кому і для чого потрібно доопрацьовувати програму 1С?

Повернутися до блогу
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок