x

Блог
30 30 Квітня 30.04.2018
IT-стратегія підприємства як вибір вірного IТ-рішення для бізнесу
it-стратегія підприємства

Використання сучасних інформаційних технологій у бізнесі допомагає створити нові конкурентні переваги та підвищити ефективність управління підприємством. Загальна стратегія підприємства нерозривно пов’язана з IT-системами, які призначені розвивати й оптимізувати бізнес-проекти за допомогою всіх видів інформаційних технологій.

Грамотна розробка бізнес-плану підприємства включає загальну бізнес-стратегію фірми, що лежить в основі IT-стратегії – програми комплексного розвитку інформаційних технологій. Іншими словами, IT-стратегія – це технічне завдання, кінцевою метою якого виступає комплексна автоматизація підприємства.

Основні складові IT-стратегії підприємства

IT-стратегія, як і загальна стратегія підприємства, складається з трьох основних частин:  

 1. IT-аудит – звіт поточного стану IT в компанії, що враховує сильні й слабкі сторони. Тут знаходитися інформація про IT-системи й IT-послуги, їх технічну, програмну та IT-архітектуру, а також про людські та матеріальні ресурси. Іншими словами, оцінюється:
 • IT-інфраструктура (комп’ютери, телекомунікації, системне програмне забезпечення);
 • інформаційні системи (прикладне програмне забезпечення);
 • IT-служба (оргструктура, її цілі та завдання й інше).
 1. Перспективи майбутнього стану IT в компанії, що необхідні для досягнення стратегічних цілей розвитку бізнес-проектів. Ця частина повинна бути складена за пунктами аналогічно з першим для кращого розуміння Ваших майбутніх результатів.Розробка бізнес-плану
 2. Розробка стратегічного бізнес-плану переходу з початкового стану. Розробка бізнес-плану необхідна для передбачення всіх можливих варіантів розвитку ситуації, враховуючи терміни реалізації проектів, необхідні людські та матеріальні ресурси й бюджет.

Сам процес розробки IT-стратегії містить в собі визначення мети бізнес-проектів, завдання та проблеми досягнення цієї мети, а також запропоновані IТ-рішення для бізнесу.

Вибір IТ-рішення для бізнесу

Вибір правильного IТ-рішення вимагає спеціальних знань в області бізнесу та ІТ, розуміння цілей, вимог і методології впровадження програмних продуктів, технічної компетенції та ін. Важливими питаннями перед вибором IТ-рішення для бізнесу будуть:

 • Які цілі й завдання бізнес-проектів?
 • Кому можна доручити вибір IТ-рішення?
 • Які вимоги до IТ-рішення?
 • Як оцінити програмні продукти та інші чинники (напр.: програма 1С та особливості її налаштування)?
 • Яка окупність проекту впровадження?

На ці питання Вам допоможуть відповісти фахівці у сфері IТ-консалтингу. Наприклад, консалтинг для малого бізнесу допоможе правильно використовувати IT-рішення для налагодження діалогу з клієнтами, запропонувавши їм високу якість обслуговування. Такі консультанти лише пропонують, але остаточний вибір IТ-рішення все одно залишається за керівництвом підприємства.

Якщо у Вас виникли будь-які запитання, тоді звертайтесь до нас за консультацією (тел.: + 38 (067) 223 21 43).

 

Можливо Вас зацікавить інша стаття в нашому блозі: “Що таке ІТ консалтинг і для чого він потрібен?

 

Повернутися до блогу
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок